Lamalam

Znáte ve svém okolí místo s dokonalým rozhledem?

Pro své jarní a podzimní fotografické výpravy hledám doporučení na nějaké body s dokonalým rozhledem do krajiny. Zajímá mě zejména oblast západních, severních a středních Čech. Nebráním se pochopitelně ani tipům na jiné lokality. Jedinou podmínkou je kruhový, ničím nerušený výhled, do širé krajiny. Pokud by byla možnost se k rozhledovému bodu dostat autem, alespoň na nějakou „rozumnou“ vzdálenost, bylo by to ideální. Předem děkuji za tipy.

Nejlepší odpověď
Emefej

Pá tipů ze severu: Bořeň u Bíliny, Lovoš u Lovosic, Varhošť u Sebuzína a celá řada kopců S a SV od Loun (Raná, Oblík, Srdov, Dlouhá Hora atd.). Pokud by jsi netrvala na kruhovém rozhledu, tak řadu monumentálních panoramat najdeš na skalách levého břehu Labe v úseku mezi Lovosicemi a Ústím. Bohužel všechna rato místa jsou fotograficky profláknutá a na neotřelý záběr je tam už velmi malá šance. Dobré světlo.
Doplňuji:
Luxusní rozhled je i ze zříceniny Hazmburku nebo Košťálova.

Další odpovědi
anonym

Jsem z plzeňska,tak ti posílám tip:
Hrad Radyně.

http://www.zamky-hrady.cz/6/ra­dyne.htm
Je z ní vidět široko daleko a je tam moc fajn.

Adula.57

Liberec – Ještěd