Pavel CZ

Znáte recept na čoko dort?

Ahoj, potřebovala bych tip na recept dortu, aby byl čokoládový s trochou ovoce. Jestli mate nekdo vyzkouseny tip,tak prosim napiste recept. Diky.

Nejlepší odpověď
Lencis

Čokoládový dort se smetanou a ovocem

Suroviny:

Korpus:
5 vajec
300 g cukru
350 g polohrubé mouky
3 lžíce kakaa
1 prášek do pečiva
1 vanilkový cukr

Vnitřní krém:
2 zakysané smetany
4 lžíce cukru moučka

Vrchní krém:
1/2 pudinku vanilkového
1/2 pudinku jahodového
mléko
cukr
1 máslo

ovoce dle chuti a možností

Postup:

Korpus:
Celá vejce vyšleháme s cukrama.
Smícháme mouku s práškem do pečiva a kakaem. Pak sypkou směs přimícháme k vyšlehaným vajíčkům.
Dobře promícháme a vylijeme do vymazané dortové formy. Dáme péci asi na 20 minut dle trouby.

Smetany smícháme s cukrem. vychladlý korpus rozřízneme na půl a namažeme smetanou. Do ní dáme jahody, nebo jiné ovoce. urovnáme apřiklopíme vrchní část.

Vrchní krém:
Podinky uvaříme dle návodu, odsavíme z plotny a stále mícháme aby se neudělal škraloup.
Rozpuštěné máslo vyšleháme s cukrem. Rozdělíme na dvě části a do každé vmícháme po částech téměř vychladlý pudink.
Zdobíme jednotlivými krémy a a ovocem.

Ten mám odzkoušený 😉

Další tipy zde:

http://www.ape­titonline.cz/re­cepty/2580-sametovy-nepeceny-cokoladovy-dort.html

http://www.ape­titonline.cz/re­cepty/1458-nejlepsi-cokoladovy-dort.html

Další odpovědi
Dandi

Jestli může být třeba pařížský, tak odkaz je ve zdroji =)

Zdroj: foto.dama.cz/fo­to.php?f=417901

alenka901

Čokoládový dort s ovocem
kategorie: dorty

recept je určen pro 4 osob(y)

Ingredience:
100 g tuku,
100 g moučkového cukru,
4 vejce,
100 g polohrubé mouky,
2 plné lžíce kakaa,
1 rovná lžička kypřícího prášku,
tuk na vymaštění a hrubá mouka na vysypání formy,
ovoce.

Krém:
4 dl mléka,
50 g hladké mouky,
120 g moučkového cukru,
2 lžíce kakaa,
100 g másla,
vanilkový cukr.

Na ozdobu:
2 dl smetany ke šlehání,
1 ztužovač šlehačky,
čokoládová rýže.

Příprava:
Změklý tuk rozetřeme s cukrem, postupně vmícháme žloutky, potom část mouky, pak tuhý sníh z bílků a zbytek mouky prosáté s kakaem a kypřícím práškem. Těsto nalijeme do vymaštěné, moukou vysypané dortové formy, povrch uhladíme a upečeme v mírně vyhřáté troubě (180 stupňů C).

Vychladlý korpus rozřízneme, spodní část poklademe ovocem, potřeme částí krému a přiklopíme vrchním dílem. Celý povrch potřeme zbylým krémem, boční strany ozdobíme čokoládovou ryží a před podáváním dort ozdobíme šlehačkou ušlehanou se ztužovačem a ovocem.

Příprava krému:
V mléce rozmícháme mouku a kakao, za stálého míchání uvedeme do varu a povaříme 2 minuty. Pak krém vychladíme za častého míchání, poté ho našleháme za postupného přidávání cukru a změklého másla. Dochutíme vanilkovým cukrem.

Attack-design

www.recepty.cz – čokoládový dort, spousta výběrů iu s fotem