Avatar uživatele
annas

Znáte původ tvrzení, proč je pátek třináctého v mnoha zemích považován za nešťastný den?

Věříte v tuto pověru?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? panenka, anonym, quentos, Jahoda, vagra, rynek878, Dmitrij, flodur, anonym před 5004 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
rynek878

Na úvod,13.pátek se mi utopil můj kamarád,mám v ten den vždy takové mrazení v zádech a snažím se být opatrný-tudíž trochu na to věřím.

Podle křesťanů byl pátek dnem smůly a neštěstí. Raní křesťané tvrdili, že právě 13. dne v měsíci na Velký pátek byl ukřižován Ježíš Kristus, při Poslední večeři sedělo u stolu třináct lidí a ten třináctý z nich byl Jidáš, který Krista zradil.
více zde:

Zdroj: http://www.su­per.cz/clanek/35938-patek-13-jak-vznikl-a-mame-se-ceho-bat.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

V tuto pověru Annas nevěřím nikdy se mi nic nestalo je to pro mě normální den jako ostatní.
Známá mi říkala že v Pátek 13 že je dnem zranitelnosti, problémů se sebedůvěrou a v tento den se stává i nejvíce dopravních nehod ale jak říkám mě se nic nikdy v tento den nestalo proto na něj nevěřím .

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

v jedne knize jsem cetla,ze jisty papez na den 13.patek vydal rozkaz k povrazdeni vsech-pro cirkev nepohodlnych-rytiru nejakeho radu,pro kacirstvi. uz nevim v jakem byli radu a proc pro cirkev byli nebezpecni,ani nevim jestli je neco takoveho mozne.cirkev sveho casu byla jiste velmi mocna.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bumbes

‚rynek878‘ našel super článek na Super.cz.
Už mohu pouze konstatovat souhlas na 100%.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/P%C3%A1te­k_t%C5%99in%C3%A1ct%C3%A­9ho

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Cullinda

Někde jsem četla, že pátek 13. je za rok častěji nez třeba středa 5.
Pověrčivá nejsem, pověry si otáčím. – černá kočka přes cestu = štěstí..atd..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dmitrij

U mne tahle pověra neplatí – narodil jsem se právě v pátek 13.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Ne nevěřím,nemám žádnou špatnou zkušenost,13.pátek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Původ bohužel neznám, ani v hotelu nechtějí spát ve 13 hosté museli jsme udělat tabulku 12 A.pak byla spokojenost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Toruk

Nevěřím v žádnou pověru, připadá mi to neužitečné, ba zbytečné.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek