Andělé

Znáte prosím dobrý recept na domácí ledovou kávu?

Nemyslím uvařenou kávu nechat vychladnout a dát do ní led…nebo odkaz na stránky,ale vaše recepty,děkuji:-)

Nejlepší odpověď
dědapetr

instantní káva,cukr krystal,smetanová zmrzlina,studená voda a led.Na vrch šlehačku.
Do shakeru 1 lžičku instantní kávy, 3 kostky ledu, 1 lžičku cukru to všechno zalijeme asi do výšky 1 cm vodou. všechny suroviny dobře protřepeme až nám vznikne pěna.A nebo do mixéru.

Další odpovědi
iceT

Na jednu porci dám asi deci vody,lžičku cukru,lžičku rozpustné kávy,to celé se pokusím našlehat el.metličkou,pěnu tam většinou nemám,ale nemusí tam být,naleju do vyšší sklenice s ledem a doleju studeným mlíkem.Podle nálady nebo pokud nemáte led je možné přidat kopeček zmrzliny,vanil­kové,smetanové nebo jiné ale určitě ne ovocné.
K tomuto výtvoru jsem dospěla metodou pokus-omyl a chuť se taky dolaďovala postupně.Pokud je žádoucí víc porcí,tak podle počtu a chuti znásobit cukr a kávu,ale vody moc nedávat.

Hykam

Do shakeru dám asi 2dl studené vody, 3 lžičky rozpustné kávy (nejlépe Velvet), 3 lžičky cukru, 6–7 kostek ledu, doleji vychlazeným mlékem a míchám dokud se led nerozpustí.
Potom přeliji do půllitru který mám připraven v mrazáku.