annas

Znáte projekt Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata, který plní přání osamělých babiček a dědečků v domovech pro seniory?

A. Domníváte se, že je užitečný, když již druhým rokem plní seniorům přání? Byť někdy jde o skromné věci za pár korun, jindy o splnění snu, na který nemají peníze, ale čas ano?

Nevkládám odkaz, aby nebyl považovaný za reklamu. Informace se dá snadno najít na netu., kdo se chce připojit. Denně slyším o projektu v ČRo.
--

B. Jak napsali 1. Ladislav Klíma a 2. Meandros.

1. „Stupeň úcty ke stáří udává stupeň ušlechtilosti a pravé ceny u všech národů a kultur.“

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/6147-ladislav-klima-stupen-ucty-ke-stari-udava-stupen-uslechtilosti-a/

2. „Stáří se nevysmívej – vždyť k němu směřuješ.“

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/7880-menandros-stari-se-nevysmivej-vzdyt-k-nemu-smerujes/

C. Nechybí mnohým mladým často úcta ke stáří?

Když otevřu, tak vstoupí host
s tak divnou tváří.
„Vlasy jak popel z cigaret
a notně popraskanou pleť.
A rozpačitě říká "Hleď!
Jsem tvoje stáří“.

„Já jsem tvé stáří…“

Petr Hapka
https://www.hla­site.cz/text-pisne/petrhap­ka/71451-stari

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/babi%C4%8Dka-star%C3%A9-d%C3%A1ma-fotograf-kodak-923871/

Oprava překlepu u slova project.

Nejlepší odpověď
Drap

Slyšel jsem o něm, v rozhlase jsem zatím neslyšel. Jistě záslužný počin a mnoha lidem udělá i maličkost velkou radost.

Další odpovědi
aliendrone

Neznám, zní to sice dobře, ale u hodnocení všech podobných projektů jsem velmi opatrný, POKAŽDÉ když jsem si nějaký takový proklepl, tak šlo především o dobro jeho autorů, zatímco reklamovaný cíl byl „druhořadý, pokud vůbec "druho“. :(

Nechápu PROČ mít k někomu (větší) úctu JEN PROTO, že byl natolik „schopný“, že se „dožil až k stáří“. :o A už vůbec nerozumím tomu, že někdo se toho z takového důvodu dožaduje! OMG!! :(

Kepler

Já žádná tuzemská rádia neposlouchám a tak jsem se o tom projektu dozvěděl právě teď. Rozhodně to považuju za velmi dobrý a humánní projekt, vždyť na ty seniory často příbuzenstvo zapomíná a naopak je do těch domovů posílají, aby se jich zbavili a mohli využívat jejich dům, apod. Bohužel úcta a ohledy k seniorům mládeži často chybí. Byl jsem svědkem v plném automusu, kdy babička oslovila sveřepě sedícího školáka: jen klidně seď, ve stáří se ještě nastojíš dost…

Mc Merkurion

… jo, vím o něm již delší dobu, hovořili o něm i v noční lince …

annas

Drap odpověděl jako první. Takže otázku uzavírám. Už je po Vánocích.