štamgast

Znáte přirovnání, že je někdo příjemný jako „sodovka v nose“?

U nás se docela používá, ale Google jej vůbec nezná.
Edit: Já samozřejmě vím, co je to sodovka :)

Nejlepší odpověď
annas

Toto přirovnání neznám možná kvůli tomu,, že u nás sodovka = limonáda,; sifon = soda, sodovka. . Moravismus x čechismus.

Domnívám se, že máte na mysli neslazený nápoj sycený oxidem uhličitým.

--
Sodovka se používaá jako slangový výraz u dnešní mládeže.

Dostat sodu (sodovku) podle SNČ

  1. být pokáráný, poražený ve sporu.
  2. mít silný zážitek

Mohl jste uvést, v kterém či jakém významu se u vás přirovnání používá.

Mít v nose sodovku, tedy bubliny, určitě není příjemné.

Další odpovědi
nyjono

Možná ho Google nezná, že to je spíš úslov než přísloví.
A taky proto, že se nejspíš používá místně. U nás o něm ani slechu.

da ny

Neznám.
V našich končinách se používá stará, dobrá „osina v pr…“ 😉

agentpv

Na jižní moravě jsem to neslyšel, ale zažil. Sodovka (= sladká ovocná sycená limonáda) v nose a v mém případě i v uších, v očích, ve vlasech, za krkem a na tričku je fakt nepříjemný hnus.

PS: Mám zafixováno, že české slovo „sodovka“ = po moravsky „sifon“, což je u nás na moravě bublinková vody bez příchutě. To, co je na Moravě „sodovka“ = „limonáda“ po česky … 🙂

ivzez

Neznám.
___
Ani vševědoucí Google nemůže znát neexistující přísloví.
Nejde o přísloví, ale o místně používané přirovnání.