annas

Znáte pověry, které souvisejí s různými věcmi?

Jako jsou nehty, nůžky, králičí tlapka aj. Jste poověrčiví?

Nejlepší odpověď
mosoj

Pověrčivý nejsem, ale vím, že namazaný krajíc chleba spadne určitě na namazanou stranu.
Teď ale nevím jestli to má něco společného s pověrčivostí.

Další odpovědi
vagra

Z uvedených,znám jenom jednu.
O králíčí pacce se říká,že přináší štěstí,ale jen v případě,že ji nosíte v levé kapse.
Pověrčivý nejsem.

anonym

Pověrčivost – k smíchu.Ale dávám si bacha na třináctku – co kdyby?

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pov%C4%9B­ra

aramah

Ne já nejsem pověrčivá ale můj manžel je, třeba na kočku přes cestu.

iceT

Jak pise mosoj,s tim namazanym krajicem je to tak,ze kdyby ten krajic mel na zem delsi cestu,tak by snad dopadl i tou nenamazanou stranou-ja jsem to teda nezkousela,ale kdysi v nejakem naucne-poucnem poradu to zkouseli a fungovalo to.
Ja poverciva nejsem.

anonym

Napadá mě například, že když se rozlije alkohol při nalévání do sklenky, že budou křtiny 🙂

Michal

Nejsem pověrčivý.Ale jsem schopen připustit,že je něco mezi nebem a zemí.