annas

Znáte pohádky H. Ch. Andersena? Nebo upřednostňujete jiné autory?

Zemřel 4. 8. 1875… největší pohádkář..

Pohádky jsou pochmurné, prý to ovlivnila jeho asexualita. Jak tento pojem chápete vzhledem k době, ve které žil?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Doba v které žil nebyla zrovna jednoduchá a tak čerpal z prostředí v kterém žil.Pohádky mám doma a líbí se mě a stejně pohádky Boženy Němcové a jiných autorů.Pohádky jsou bezva jak pro děti tak pro dospělé.

Další odpovědi
vagra

Poháky H. Ch. Andersena a B.Němcové jsme četli svým dětem a ty je zase čtou našim vnukům.
Je pravda, že Andersenovy pohádky jsou takové studené a nekončí většinou dobře.
Ale i takový je život…
Pohádky B.Němcové nám byly a jsou přece jen bližší.
Jsou pohádkovější a proto i milejší.
Už je nečtu, ale v různých rozhlasových úpravách, je rád poslouchám dodnes.

tom004

Pohádky mám rád,a nejen od Ch.A.Mám dost pohádkových knížek,a rád,si je někdy připomenu.Tře­ba tuto:

http://img.na­dapenny.com/t20/112­16/nadap042907890­100230.jpg

http://img.na­dapenny.com/t20/112­16/nadap042908425­191230.jpg

anonym

Asexualita není celibát (sexuální abstinence), tedy dobrovolné nebo povinné vzdání se sexuálního života, ale absence touhy po něm, tedy absence potřeby sexuálního života.

Podíl asexuálních osob je odhadován řádově v jednotkách procent populace.[1]

Definice asexuality z wikipedie.Jeho pohádky jsou pochmurné,ale já je ráda mám.Dodnes vidím Bohdalku v jeho Křesadlu o vánocích,mísu cukroví před sebou,rodiče za sebou,to byly krásné chvíle.Ty jeho pohádky jsou dost možná opravdu takové jaké jsou právě proto,že pokud by byl asexuální,neměl v sobě to „sluníčko“,které je třeba mít na psaní pohádek.Ale i u nás je mnoho mrazivých pohádek,doporučuju při žehlení,jízdě autem,nebo jen tak ,když si lenošíte.

Zdroj: http://tracker­.cztorrent.net/to­rrent/strasidel­ne-pohadky-2009/55110