jakube33

Znáte někdo nákou pomůcku na převádění jednotek plochy a hmotnosti?

Znáte někdo nákou pomůcku na převádění jednotek plochy a hmotnosti? Ve škole jsme si dělali nějaké „buřtíky“.

Nejlepší odpověď
mosoj

Na to stačí jedna tabulka, malá násobilka, dělení a jedna hlava s mozkem.

Bylo by dobré si tu tabulku nebo buřtíky vytvořit sám k obrazu svému.

Už jsem se setkal s tím že dotyčný měl tabulku pro malou násobilku. Jen tak dál !!!

Degradace matematiky !! Posunování desetiné čárky do leva o jedno místo je dělení 10 a do prava o jedno místo je násobení 10.
Samozřejmě jenom v desítkové soustavě.

Další odpovědi
vagra

Jako pomůcku,lze použít tabulky na převod jednotek v tištěné podobě,nebo tady na netu.
Na buřtíky tady existuje kategorie-Jídlo a vaření./pokus o vtip/

Tabulky jsou např.-viz zdroj

mapaf- MÁ PRAVDU-JE TO SNADNĚJI ZAPAMATOVATEL­NÉ!!!TO MÁ VYHRÁNO!!!

Zdroj: http://www.con­verter.cz/pre­vody/index.htm

mapaf

asi nejjednodušší je zapamatovat si univerzální předpony ke všem SI jednotkám, nebo si kreslit tzv. osy převodu.

pro plochu:

  • mm2–100-cm2–100-dm2–100-m2–100-ar-100-hektar-100-km2

Pro hmotnost
milig.-10-centig.-10-decig.-10-g-10-dekag.-10-hektag.-10 kilog.-100-q(metrický cent)-tuna
vždy tedy posunujte jen desetinou čárku v převodu na menší jednotky do prava a na větší do leva a takový počet míst, kolik je mezi potřebnými jednotkami nul.

předpony si:
luma
minga
nena
ocha
pepta
quexa
rinta
sorta
treda
uda
vunda
weka
xona
yotta
zetta
exa
peta
tera
giga
mega
kilo
hekto
deka

0,1
deci
0,1
centi
0,1
mili
0,001
mikro
0,001
nano
0,001
piko
0,001
femto
0,001
atto
0,001
zepto
0,001
yokto
0,001

Doplňuji:
*mezi q (metrickým centem) a tunou jsem zapoměl 10…