davestejk

Znáte nějaký dokument o rozdělení Československa?

Zdravím, chtěl bych se zeptat – existuje nějaký dobrý dokument (nebo dokonce film) o rozdělení Československa? Vím, že je asi hromada knih, ale číst se mi nechce… :D :D (a sakra, jsem asi už v kategorii tupců :D) … třeba něco, co jde stáhnout a je zde třeba popsaný ten vývoj, kdy to upekli a tak… díky za tip ;) D.

Nejlepší odpověď
annas

Neměli jsme se rozdělit

Nechápu, proč jste k otázce na dokument o rozdělení vkládal anketu, u níž chybí Jiná možnost.

Zkuste se podívat do odkazu, podobné utázky se pravidelně opakují, https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=rozd%C4%9Blen%C­3%AD%20%C4%8Ces­koslovenska

Dokumentů je v Google dost, je ale lepší vybrat si sám ten, který vám vyhovuje.

https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=firefox-b&dcr=0&q=doku­ment+o+rozd%C4%9Blen%C­3%AD+%C4%8Ces­koslovenska&spe­ll=1&sa=X&ved=0a­hUKEwjG0qXGko­fYAhVFmbQKHSWEB­D8QvwUIJCgA&biw=1112­&bih=881

Další odpovědi
Mc Merkurion

Měli jsme se rozdělit

… tak nevím, co s tím má společnýho ta blbá anketa, něco holt musím vybrat …
… které rozdělení máš na mysli: to během války, nebo to další?
… těch knih ale i vybornejch dokumentů je spousta (ptáš se jestli existujou, tak ANO) … a některý nemusíš ani stahovat, jsou volně k vidění na ČT nebo YT …

Gestas

Měli jsme se rozdělit

Zkus Zánik Československa v parlamentu.

Viki12

Měli jsme se rozdělit

luckykubrt

Neměli jsme se rozdělit

Klaus s Mečiarem to tak chtěli, EU zase chce federaci, já bych chtěl Visegrádskou čtyřku ještě s Polskem a Maďarskem. Osobně by mi ta federace nevadila za jiných okolností. Ale nevěřím multi-kulti společnosti, která toleruje islám. ☹

Mc Merkurion

luckykubrt: … tak s tim křesťanským Polskem by jsme to teda ve federaci trhli >>> víš vůbec, co tam zaváděj za novoty?

davestejk

Okej, díky za odpovedi… (myslel jsem po s. revoluci)…jo jo, uznávám, ta anketa byla zbytečná…