randejl

Znáte nějakou vzduchovku kterou můžu mýt ve 14 letech?

chci si pořídit vzduchovku . je mi 14 let. Znáte nějakou vzduchovku kterou můžu mít a přitom nemusím mít zbrojní pas ? DĚKUJI

Nejlepší odpověď
Kelt

Samozřejmě že můžeš mýt, tedy umývat jakoukoli zbraň, dokonce raketu, pokud by tě pustili na uvedenou základnu. Ale něco vlastnit, je omezeno věkem, řekl bych i od 18 let, možná až od 21 let. Tím chci říci, že takovou vzduchovku neprodají 14 letému, ale staršímu ano. A když se domluvíš se starším, aby ji koupil a ty jí budeš mít, tak jí budeš mít. Ono s tou zbraní je to tak, že můžeš používat střelnou zbraň i když si mladší, ale jen pod dohledem starší osoby. Takže můžeš chodit na střelnici.

Další odpovědi
gecco

Obvyklá vzduchovka (do 16 J) je zbraň kategorie D – takže na ni nepotřebuješ zbrojní průkaz.
Na druhou stranu, abys ji mohl legálně vlastnit, musíš mít nejméně 18 let.
😉
Takže ne – neznáme, neexistuje.