Rokio

Znáte nějaké staré sci-fi filmy, v nichž jsou vynálezy, které v té době neexistovaly, ale teď už ano?

Pokud ano, můžete napsat název filmu (nebo alespoň jeho přibližný popis, jestliže si na jméno filmu nevzpomenete) a konkrétní vynález z toho filmu?

Nejlepší odpověď
Rocker

Většina filmů natočených podle Verneovek

Další odpovědi
Disraeli

https://movie­web.com/old-sci-fi-movies-21st-century-predictions-true/#the-terminator-mdash-military-drones (ovšem s těmi drony to není pravda)
https://www.bu­sinessinsider­.com/sci-fi-movie-predictions-2019-5#robots-metropolis-1927-2 (opět ty drony; a lepší autonomní vozy měli třeba v Demolition Man)

Například videohovory, chytré telefony, samořídící auta, de facto i létající auta (sice je běžně nepoužíváme, ale existují), hologramy/holo­grafie (i když prozatím není rozhodně tak pokročilá 3D hologramní technologie jako tady https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=iron+man+ho­logram+techno­logy&client=fi­refox-b-d&sxsrf=AJOqlzVlU­EKvVCGspCCAhO­ESdD7TbNUyug:167848944­1024&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ved=­2ahUKEwjLxZC3vNL9Ah­Wxs4sKHd0IDLAQ_A­UoAXoECAEQAw&biw=1920­&bih=936&dpr=1 :D), virtuální realita (i když záleží, jak se to bere), sex roboti/androidi, cestování vesmírem – tj. technologie pro to nezbytná, „Smart home“ (moderní, technologicky-soběstačný a „inteligentní“ – mechanizovaný dům), digitalní billboardy, aj.

dubraro

Nemusely to ani být sci-fi filmy. Například chytré hodinky ve filmech s Jamesem Bondem.

Věštibull

Predátor

PaSo

První selfie tyč předvedla Iva Janžurová v roce 1969 ve filmu Zabil jsem Einsteina, pánové.