Anonym*

Znáte nějaké osobnosti z roku 1300 – 1600?

Ahoj. Znáte nějakou zajímavou osobnost, která žila v letech 1300 až 1600 ? Mně třeba přijde zajímavý Jan Hus, a kdo Vám ?

Nejde o školní úkol? Zadejte prosím otázku do Google a dostanete odpověď.

Nejlepší odpověď
Kepler

Bohužel ne. Umřely moc brzy.

Další odpovědi
Autista

Leonardo di ser Piero da Vinci.

Tw!st

Giovanni Boccacio

DoTazatel

Tady někdo zrábí úkoly, které dostal po dobu, co jsou zavřené školy, ne? :P Ale věřmi, že je většinou snazší i rychlejší najít odpověď na googlu než psát otázku tady.

led

Myslíte osobne?

"Při tom času v Moravě zle sedějieše, neb Matěj z Strenčína, ten uherský hrdina hradov po mezech několiko držieše.“ Písalo sa v Dalimilovej kronike. O trpkej spomienke, akú zanechal, svedčí aj prípisok neznámeho pisára, ktorý na okraj strany dopísal: „Matěj z Trenčina Moravou hubil.“ https://plus7­dni.pluska.sk/lu­dia/stredoveky-oligarcha-matus-cak-bohatier-alebo-hrdlorez

Ako tak spomínam na tohto prelietavca Matúša Čáka, bol to taký predchodca prezliekačov kabátov v modernej politike, čo striedal strany, ako mu to vyhovovalo a postupne získaval moc v Hornom Uhorsku ako Pán Váhu a Tatier.

Ako zomrel a kde je jeho hrob je dodnes zahalené tajomstvom. Ale legiend o ňom vzniklo neúrekom.

Kelt

Giordano Bruno byl upálen v roce 1600. Dále asi Mistr Jan Hus, upálen v roce 1415, Jan Žižka, Jan Želivský a jiní. A podle čeho ti přijdou zajímaví? Co o nich víš? A jak víš, že to byla pravda, že takoví opravdu byli. Třeba jsem viděl film o Giordanu Brunovi, o Jakoubkovi ze Stříbra, Ale to bylo umělecké ztvárnění.

led

Kepler, no toto… a Keplera nepoznáte? Malý Johannes sa narodil 27. decembra 1571 (takže bol v požadovanom intervale 1300–1600 n.l.)