Kapicka

Znáte nějaké německé tradice?

Myslim tim např.na Vánoce nebo nějaké adventní co dělají apod. Mockrát děkuji
Doplňuji:
ehm…potrebuju to do jednoho referatu…

Nejlepší odpověď
anonym

Navstevuji v tuto dobu hlavne Vanocni trhy. Piji svarak , punc , jedi s eklobasy, kastany ..Urcite v kazde rodine je adventni venec. Kazdou nedeli pak zapaluji jednu svicku .. zdobi okna , venkovni vyzdobu … vse na prvni Advent.
Doma pak maji vyrezavane betlemy …
stromecek zdobi 23., nebo 24.12.
24. 12. navstevuji kostel – kolem 17.00 a vecere vetsinou kolem 19.00. Pak darky. Rekla bych , skoro stejne jako u nas.
Tradicni jidlo maji husu , nebo lamu. -iv-

Další odpovědi
Terryle

Zajímavý je, že vánoční stromeček pochází taky z Německa: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/V%C3%A1no­%C4%8Dn%C3%AD_stro­mek

venkovan

Zdobení vánočního stromku.

jmhad

mě ty české stačí

01Ricco

Pečení vánoční štoly.