Jojomi

Znáte nějaké historické knihy o kráse?

Myslím, jak v historii ženy pečovali o plet´ a vlasy, jaké používali masky, líčidla a prostě historické tipy na krásu, kterou používali ženy ve starověku, v baroku atd.

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si projít odkaz. Krása je široký pojem, spíš hledat jednotlivosti.

Našla jsem např. knihu Intimní historie – Od antiky po baroko od Vl. Vondrušky.
.
V obsahu je napsané:
„Kniha je prvním dílem na českém literárním trhu, která se čtenářsky přístupnou a zábavnou formou souborně zabývá např. dějinami mytí, toalet, ubytování, holení a stříhání vlasů, nevěstinců, milostných praktik a dalšími projevy všedního života, od těch běžných až k velice intimním. Sleduje, jak se přirozené lidské úkony postupně stávaly společenským tabu a jak se rodil ostych a stud, to vše na rozsáhlém materiálu z celé Evropy.“

http://knihy.ab­z.cz/obchod/pe­ce-o-vzhled

Třeba najdete i další knihy. Rozklikněte název a pročtěte si jjejich obsah.