Respekt

Znáte nějaká ověřená/učiná cvičení na zvětšení plic?

Aby se člověk např. tak rychle nezadýchal při běhu.

Nejlepší odpověď
Alesh

🙂 ty chceš dvě věci, které spolu zas až tolik nesouvisí. Velký objem plic ti ještě nezaručí, že se nezadýcháš, resp. ti nezajistí nějaké výraznější zlepšení. Na zvětšení hrudníku pomáhají cviky na hrudník, ideální je na toto tzv. pullover, viz zdroj. Proti zadýchání se při běhu, pomůže jedině aerobní trénink, tedy ideálně chodit pravidelně běhat. Jak prosté, že? 😉

Zdroj: http://www.you­tube.com/watch?v=nzKBFWC­Zbpk

Další odpovědi
anonym

No – jedině trénovat…
😉
Na zvýšení kapacity plic i naučení se dýchat je výborná cyklistika a plavání (neničí klouby tak, jako třeba běh).

anonym

Při hudební výchově jsme měli na výdrž dechu trénovavání zátěže plic. Prostě třeba knihy na hrudníku a uzpívat píseň. Pokud si ji uzpíval s těma knihama, tak bez nich na pódiu už nebyl problém. Nezvětšila se kapacita, ale byl si schopný přežít i 1 minutový zpěv s výdechem,. Tréninkem i déle při stejné kapacitě.Naučil jsi se hospodařit s dechem.

Dane

Zadýchávání může mít hodně příčin (únava, nadváha, onemocnění dýchacích cest, aj.). Stav, kterého chceš dosáhnout je zřejmě dobrá fyzická kondice. Můžeš ji získat snad jedině poctivým tréninkem, dále pak změnou stravovacích návyků a posilováním problémových partií (např. břišního svalstva).

Do svého denního režimu můžeš zařadit aerobní trénink. Lépe však uděláš, když na období jaro/léto sedneš na kolo (jezdi všude, kam to jen jde např. do školy/práce, na nákup s batohem, o víkendu vyraž na 1 – 2 hodiny do přírody, …) a ověříš si, jak na tom jsi s vytrvalostí.