Kepler

Znáte fríský sport fierljeppen? Nebo jiné méně známé atraktivní sporty?

Fierljeppen, speciální fríský skok o tyči své aktéry vynáší až do třinácti metrů nad zem. A jejich skoky tak dosahují kolem dvaceti metrů do dálky. Zavedené olympijské sporty jen okolo 5 m do výšky a 9 m do dálky, což mi přijde směšné. Tenhle sport je náročný na sílu i mrštnost, velmi atraktivní. Jak to, že není tak známý?
Zdroj: https://www.id­nes.cz/xman/a­drenalin/fier­ljeppen-skok-o-tyci-nizozemsko-frisko-vodni-kanaly-splh.A190604_055­257_xman-adrenalin_fro

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=jl-r2M-zLIs

Odpovědi
Rokio

Co třeba kriket, psí fotbal nebo manipulace s jojem.

EKSOT123

Burlakiádu. V lomu jsme vrátkem občas přetahovali velké bloky z odlehlejších zákoutí lomu pod dosah jeřábu. To lano na vázání a tažení bylo 4–5 cm silné a pořádně těžké. Bylo ho někdy třeba táhnout do kopce po kluzkých kamenech dost daleko. Samozřejmě čím dále od vrátku, tím bylo třeba vléci delší kus lana. Burlaki na Vólge. Tak se zrodil nápad, že bychom mohli uspořádat v této disciplíně soutěž se zapojením civilního obyvatelstva. Bohužel to zatím nebylo realizováno.

Kepler

EKSOT: tak to mi přijde spíš jako těžká dřina, než jako sport. Sport je vynakládání úsilí bez užitku. Ale rychlostní tahání lodí lany po březích Dunaje by mohlo být zajímavé. Aspoň by na potopení lodě v Budapešti nemohl ožralý kapitán, ale jenom ožralý trenér a mančaft.