Avatar uživatele
WhiteCrow

Znáte filmy, jejichž příběh nedokáže skoro nikdo plně pochopit?

Minulý rok mě zaujala hra Bloodborne svou formou vyprávění, kde se 90% příběhu skrývá v nepatrných detailech které musíte sami najít a dát dohromady abyste věděli co se vůbec stalo a mohli se správně rozhodnout, ale pravděpodobně žádný hráč nedal všechny střípky příběhu, podstaty postav a jejich prostředí dohromady a neustále přichází s novými šokujícími teoriemi.

Existuje něco takového i ve filmu?

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, replicator před 2384 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Ve filmu něco podobného existuje. Shlédni nějaké filmy Davida Lynche.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Aaron

Enemy – Učitel si koupí film, kde uvidí sebe samotnýho a rozhodne se své druhé já vyhledat. Je tam spousta metafor, též to závisí na detailech a panují dodnes teorie o tom, jakej má film skutečnej význam. Vim že po skončení filmu jsem byl solidně rozhozenej. Jinak výbornej film.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Záleží na tom, zda je film natočený podle literární předlohy, nebo jde o příběh vymyšlený.

Někdy je lepší přečíst knihu a pak zhlédnout film, u jiného film třeba přivede ke čtení knihu – tedy dovědět se víc.

Ale určitě se dá všechno pochopit, .Velmi záleží na tom, jak jsou čtenáři či diváci pozorní, zda chtějí rozumět, nebo jde jen o to, že něco vidí nebo čtou.

Samozřejmě chápání je individuální, často je dobré vědět, v které době či o čem autor píše, jakým stylem. Stejně to platí pro autora předlohy, schénáristu či režiséra.

Ale záleží na tom , jak chápe vy. Je dobré s někým probrat a porovnat názory., pokud nerozumíte, někdy stačí chvilka nepozornosti .

Určitě to existuje i ve filmu, literatuře i dramatu. Autoři se často vyjadřují symbolicky pomocí různých výrazových či obrazových prostředků, někdy jde o nadsázku atd.

Mně napadá film Velký Gatsby, který je pochopitelnější než kniha. Jinak hlava mapa…

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Na nějaké takové filmy jsem už narazil, někdy mi vše postupně docvakávalo až po dalších shlédnutích. Zvlášť, když při tom prvním, jsem ho měl jako z praku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Jasně. Hra o trůny!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Třeba Tančírna (Ballando ballando) nebo Barbar (Valhalla Rising). Z českých Hodinářova svatební cesta korálovým mořem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek