WhiteCrow

Znáte filmy, jejichž příběh nedokáže skoro nikdo plně pochopit?

Minulý rok mě zaujala hra Bloodborne svou formou vyprávění, kde se 90% příběhu skrývá v nepatrných detailech které musíte sami najít a dát dohromady abyste věděli co se vůbec stalo a mohli se správně rozhodnout, ale pravděpodobně žádný hráč nedal všechny střípky příběhu, podstaty postav a jejich prostředí dohromady a neustále přichází s novými šokujícími teoriemi.

Existuje něco takového i ve filmu?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Ve filmu něco podobného existuje. Shlédni nějaké filmy Davida Lynche.

Další odpovědi
Aaron

Enemy – Učitel si koupí film, kde uvidí sebe samotnýho a rozhodne se své druhé já vyhledat. Je tam spousta metafor, též to závisí na detailech a panují dodnes teorie o tom, jakej má film skutečnej význam. Vim že po skončení filmu jsem byl solidně rozhozenej. Jinak výbornej film.

annas

Záleží na tom, zda je film natočený podle literární předlohy, nebo jde o příběh vymyšlený.

Někdy je lepší přečíst knihu a pak zhlédnout film, u jiného film třeba přivede ke čtení knihu – tedy dovědět se víc.

Ale určitě se dá všechno pochopit, .Velmi záleží na tom, jak jsou čtenáři či diváci pozorní, zda chtějí rozumět, nebo jde jen o to, že něco vidí nebo čtou.

Samozřejmě chápání je individuální, často je dobré vědět, v které době či o čem autor píše, jakým stylem. Stejně to platí pro autora předlohy, schénáristu či režiséra.

Ale záleží na tom , jak chápe vy. Je dobré s někým probrat a porovnat názory., pokud nerozumíte, někdy stačí chvilka nepozornosti .

Určitě to existuje i ve filmu, literatuře i dramatu. Autoři se často vyjadřují symbolicky pomocí různých výrazových či obrazových prostředků, někdy jde o nadsázku atd.

Mně napadá film Velký Gatsby, který je pochopitelnější než kniha. Jinak hlava mapa…

Kepler

Na nějaké takové filmy jsem už narazil, někdy mi vše postupně docvakávalo až po dalších shlédnutích. Zvlášť, když při tom prvním, jsem ho měl jako z praku.

zjentek

Jasně. Hra o trůny!

dubraro

Třeba Tančírna (Ballando ballando) nebo Barbar (Valhalla Rising). Z českých Hodinářova svatební cesta korálovým mořem.