Avatar uživatele
lukas.zmizik

znáte cokoli, co se dá koupit za „nebaťovskou“ cenu? – 100 kč místo 99? a proč je tato praktika stále úspěšná?

http://www.m-journal.cz/blog/Cic­hovsky/?detail=47

zároveň po přečtení tohoto článku by mne zajímalo, zda zaokrohlování z 9.90 na 10 kč je či není legální a zda je pravdou, že takovéto ceny se tvoří kvůli daním

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, chudst, Alesh, Já... před 4498 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mathew.hasis

ceny jako 59,90 , 99,90 najdeš ve všech supermarketech a v podstatě všude v obchodech jak internetových tak kamenných.. je to pouze marketingový tah.. lidská mysl si uvědomí že sto korunou pokryje všechny ceny které jsou dvouciferné a tudíš se ti to zdá že je to levnější i když je to stejně drahé ( 99,90 – 100 ) 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Já...

Znám toho víc, ale 1. co mne napadlo byl Cheeseburger (či Ham-…) v McD a jízdenky v dopr.prostřed­cích…

  • zaokrouhlování JE legální, ale jestli je i morální takto vytvářet cenu " pro plakát na efekt" a přitom si účtovat po zaokrohlení cenu „celou“, toť k diskuzi…
  • u mne Baťovské ceny „úspěšné“ nejsou – vždy (už zcela automaticky) zaokrohluji na „celou“ (tedy 99 na 100, 6,49 na 6,50 a potažmo na 7, 1445,9 na 1446, ap.) Kupuju-li větší množství jednoho zboží, jsem pak i docela „mile překvapen“, že dostanu ještě zpátky…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Tata

Je to vinikající psichologický tah. I když si to člověk neuvědomí pohled na částka 99 Kč ho ubespečí, že zboží nestojí ani sto kurun. Ale když tam bude 100 Kč okamžitě spozorníte a vaše podvědomí zareguje myšlenkou" progboha ono to stojí stovku". Takže tento trik působí již sto let a má stále své výsledky.
Co se týká zaokrouhlení částrky 9,90 Kč na 10 Kč je legální. Co je ale podle mne nemorální, je pokud nakoupíte dest druhů zboží a každá cena končí vyšší částkou než 50 halířů a logicky a matematicky se tato částka zaokrouhluje nahoru, a u pokladny vám takto zaokrouhlí každou účtovanou položku. Podle mně by správně měli zaokrouhlit až celkovou částku. Takové zaokrouhlení potom může představovat i několik korun jen za zaokrouhlování.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek