barila

Znamení zvěrokruhu

Proč se u znamení zvěrokruhu používá název Beran a jindy Skopec ?

Nejlepší odpověď
annas

Nejprve, jaký je mezi beranem a skopcem rozdíl. Skopec je beran jaksi bývalý, tedy zbavený svého mužství neboli vykleštěný. .
Ale zpět k beranovi. Toto slovo je z praslovanského baran, z něhož vznikla velmi podobná pojmenování samce ovcí i v jiných slovanských jazycích. Jak vzniklo praslovanské slovo, odborníci nevědí.

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/stred­nicechy/slova/_zpra­va/68630?hodno­ceni=3