ssbboo

Znamená fatální zranění smrt,a nebo zmrzačení?

Dobrý den.Chtěl bych se na tuto otázku zeptat,a to z toho důvodu že po konci základní školy půjdu na dřevorubce,ale bojím se zranění které by znamenaly zmrzačení,(smrti se nebojím neboť věřím že zmrzačení je horší než smrt).Proto jsem si na internetu vyhledal počet fatálních zranění při tomto zaměstnání ale nezjistil jsem jestli to znamená smrt nebo zmrzačení.Předem děkuji za odpověď

Odpovědi
zzzzz

Pod pojmem fatální si jde představit obojí.

MK44

„Fatální“ znamená totéž, co „osudný“ (z lat. fatalis). Nejde o odborný, přesně definovaný, výraz ani právnický ani lékařský.

NikkiHeat

V běžném významu, fatální zranění znamená smrt. Je to bezvýchodiskové zranění tzn. smrt.