pohoda

Známá se neúspěšně pokusila o sebevraždu, bude po ní zdravotní pojišťovna vymáhat částku vynaloženou na její léčbu?

bude vymáhat peníze za záchranu (převoz sanitkou k vrtulníku, přelet do nemocnice, samotný pobyt v nemocnici)
Doplňuji:
jasný, že skončí na psychiatrii, jde mi o to zda bude či nebude VZP požadovat xxx set tisíc za let vrtulníkem a léčbu, když si to přivodila sama a úmyslyně

Nejlepší odpověď
hanulka11

Já bych to takovým lidem dala zaplatit, kolik lidí okolo nich lítá jen kvůli jejich rozmaru.

Další odpovědi
arygnoc

Ne nebude, protože když skončí na psychiatrii, lékaři ji napíšou, že to bylo důsledkem psychického stavu (afektu nebo nemoci).

SajmonModer

Je to možné! V naší republice se už není čemu divit :(

dědapetr

Spíš ji vezmou na pichynu.

RQLM

pravděpodobn ano, bdue vymáhat

Rolotr

Nebude. Na sucidiální chování se nahlíží jako na chování způsobeno zevními vlivy (psychopatologie) a její diagnostika i léčba je plně hrazena pojišťovnou. Teoreticky by péče mohla být hrazena nemocnou, pokud by šlo o „hrané“ suicidium, které má zakrýt trestnou činnost. Pak se ZP přidá k poškozeným v majetkovém sporu.