jkl

Jak se díváte na dobrovolnou práci značkaře turistických tras?

Zdravím.
Již delší dobu (cca 2 roky zhruba) se zajímám o turistické značení. Od malička chodím s rodiči na turistiku. Ve 20 letech přišla otázka, zdali se stát značkařem KČT, ale nemůžu se rozhodnout. Jakým způsobem to rodičům oznámit? Není to trapné obnovovat a kreslit turistické značky? Přece jenom je to takový atypický koníček.
Pro představu, je to dobrovolná práce (proplácí se tzv. cestovní náhrady, tj. jízdné [příp. benzín], svačina a nějaký příspěvek za opotřebení svého vybavení) na 2–6 dní v roce.

setapouch:
Rodičům, to bych zvládl, ale třeba spolužákům. :) nedovedu si představit jejich reakci..

Alesh:
http://www.tu­ristika-opava.cz/vide­o_1/Naborovy_le­tak_pro_nove_znac­kare.pdf Dole jsou kontakty.

Nejlepší odpověď
ReHu

Proč by to mělo být trapné?
Mně se to zdá super.

Další odpovědi
Alesh

Proč by mělo být trapné chodit do přírody. Trapné je spíš celé dny sedět u počítače a krafat o nesmyslech na internetu. 😉 Ano, myslím teď i sebe. 🙂 P. S. Kde se mohu přihlásit na tu pozici značkaře?

jj, četl, jsem diskusi, jdu do toho! 😉

klumprt

Nic trapného! Česko má snad nejlíp značené turistické trasy na světě. Právě díky takovým lidem. Potkat někde značkaře, tak mu poděkuju.

Myslím, že na takových spolužácích, kterým by značkaření připadalo směšné nebo trapné, ti nemusí pranic záležet, na volech. 🙂

setapouch

Promiň, ale ve dvaceti, VE DVACETI!!! je ti trapné říct tohle rodičům? Ech, nemám slov.

Ad doplnění: asi takhle… párkrát jsem nad tím taky uvažoval, ale v produktivním věku na to není čas. A přitom mě mockrát štvalo, když jsme narazil na zmatek, naposledy cestou na Říp a značka byla schovaná za neznatelným ohybem cesty. Podle vyšlapané cesty jsme nebyli sami, kdo značku přehlédl. Takže být tebou, kašlu na cokoli, je to záslužná práce, spousta lidí ti alespoň v duchu poděkuje a podíváš se na spoustu zajímavých míst, i tam, kam bys jinak nešel. Druhou příležitost budeš mít asi až v důchodu.

A co říct spolužákům? Nic, proč bys měl? A když na to přijde řada, řekni, že děláš, co tě baví a ještě za to máš tolik peněz, jako kdybys dělal měsíc na stavbě. Bude to někdo ověřovat? :D

lejdy.můn

Připomněl jsi mi parádní rozhovor s tímto sympaťákem pánem
http://zpravy­.idnes.cz/roz­hovor-se-znackarem-jaroslav-tichy-d81-/domaci.aspx?c=A141212­_183956_domaci_zt

Ten projekt obecně doporučuju sledovat – výjimečně se v té naší ‚mediální žumpě‘ urodilo něco opravdu zajímavýho a kvalitního. 🙂
http://zpravy­.idnes.cz/lide-ceska.aspx

A na spolužáky se vyprdni – jestli tě budou mít za trapáka jen proto, že máš jiný (mimochodem: mnohem duchaplnější!) zájmy než oni, tak ať si žijí těmi svými ‚kůůl‘ životy a ty si zase žij ten svůj. Za pár roků stejně budeš mít po škole a už se s nimi nebudeš muset vídat, kdežto ten koníček tě obohatí nejspíš až do konce života. Počty jsou to jednoduchý, takže podle mě tady prostě vůbec není co řešit. Jdi do toho, chlape! 😉

jkl

setapouch:
Rodičům, to bych zvládl, ale třeba spolužákům. :) nedovedu si představit jejich reakci..

Alesh:
http://www.tu­ristika-opava.cz/vide­o_1/Naborovy_le­tak_pro_nove_znac­kare.pdf Dole jsou kontakty.

Alesh

Opava… to mám „trochu“ z ruky. 🙂

jkl

to je celorepublikový plakát.. ;) Dole v odkazu jsou kontakty podle krajů, tam tě přesměrují na předsedu daného značkařského obvodu.

Alesh

tak super, asi do toho půjdu taky, přijde mi to jako super věc! 😉

setapouch

Alesh: tohle můžeš dělat i jinde, obnova je potřeba všude.

jkl

Jestli volného času v produktivním věku je málo, tak to bych měl „pohnout“, mám poslední 2 roky, jestli nebudu dále pokračovat ve studiu.