tlumič

Zná někdo věrohodný údaj , kolik hodin ročně je v provozu standardní veřejné osvětlení ?

Nejlepší odpověď
vodník

Mzslím,že se dá vycházet z úvahy,že oč je v létě noc kratší, v zimě zas delší.A není ani třeba přihlížet k zeměpisné šířce,když si uvědomíme,že existují polární noci a polární dny.Směle bych to zprůměroval.Vy­násobil bych počet hodin jednoho dne t.j.24 počtem dnů v roce t.j.365 a výsledný součin bych dělil dvěma.Takže přibližně 4380hodin.

Beno

Záleží na ročním období. V zimě se svítí více.
Celková roční spotřeba může být vysoká. Většinou se používají oranžové sodíkové výbojky. Výměnou za LED diodové osvětlení se může ušetřit až 50% el. energie.
https://svetel­neznecisteni.cz/co-je-svetelne-znecisteni/plytvani-elektrickou-energii/