Avatar uživatele
Katusa

Zmenšení prstýnku

Kde se dá nechat zmenšit prstýnek a jak to dělají?To ho nějak naříznou a stáhnou?Je to potom moc poznat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? chudst, tom004, dědapetr před 4681 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

Pokud jde o zlatý a nebo stříbrný tak v každém zlatnictví.Prstýnek se rozřízne o potřebnou část se zkrátí a potom svaří a zapraví a vyleští.
Doplňuji:
Při zkracování prstenu postupuje zlatník následovně – prsten rozřízne a sletuje. Nemusíte mít strach, na prstenu tento zásah ani nepoznáte. Zlatník vám potom se zkráceným prstenem vrátí i kousek odříznutého zlata.
http://www.sper­kar.cz/prsteny/zvet­seni-a-zmenseni-prstenu

Upravil/a: dědapetr

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Prakticky v každém zlatnictví,nebo prodejně šperků,je možnost nechat si prstýnek,šperk, opravit,nebo upravit.A,ta úprava záleží na tom,o kolik je potřeba prsten zmenšit.Většinou ho stačí nahřát,a na „šabloně“ upravit na požadovanou velikost.A poznat úpravu,by zákazník neměl.Ale na možnosti,zlatník zákazníka před úpravou upozorní.Málokdy,se musí použít pilky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hykam

Zmenší vám ho v kdejakém zlatnictví a poznat to není vůbec (pokud je tedy zlatník zručný)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

V každém zlatnictví by to mělo jít, my platili kolem 150, ale musím říct, že na vnitřní straně zlatého prstýnku zbyly malé tečky, takové ťupky… ale je to zevnitř, takže to není vidět a zvenčí vypadá jako předtím =)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

mě to dělali ve zlatnictví a nic není poznat, ještě jsem zbyteček dostala a ten jsem za čas použila zase při zvětšení jiného prstenu a také to není znát, kov se zaleští spec. technikou a je jako celistvý

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek