zmena trvale adresy na obcanskem prukazu

Dobry den, ziju v Irsku s manzelem. Jsem ted v 5 mesici tehotenstvi a nezmenila jsem trvale bydliste na svych dokladech. Je to chyba? Jestli ano tak jak i napravit. Dekuji za odpoved

Odpovědi
Jay

Jestli si v Cechach zmenite trvale bydliste na Irsko, obcanku musite vratit na mestsky urad a v zahranici si vystacite s cestovnim pasem. Obcansky prukaz vam vrati nebo pripadne vystavi novy pokud na urade opet zaregistrujete adresu trvaleho bydliste v Cechach.