Změna délky pracovních směn

Dobrý den,
přecházíme od 1.1.2010 na merovnoměrně rozvrženou pracovní dobu, 12hodin.směny včetně víkendů s vyrovnávacím obdobím 3 měsíců. Je nutná změna pracovní smlouvy? Mohou mít měsíční mzdu s příplatky za so a ne? Platí, že svátky jsou zahrnuty v měsíční mzdě a tudíž se odpracovaná směna ve svátek neplatí příplatkem? Omlouvám se za délkudotazu ,ale moc by mi odpověď pomohla. Děkuji Straková

Odpovědi
standa

1. změna pracovní není nutná, ale zaměstnavatel je povinen zaměstnance písemně informovat o změně rozvržení pracovní doby
(viz § 37/1.e Zákoníku práce)

2. příplatek za práci v SO a NE musí být nejméně 10% a nelze jej zahrnout předem do ´měsíční mzdy´
(viz § 118 Zákoníku práce)

3. o svátcích platí to samé jako v předchozím odstavci s rozdílem, že zde platí příplatek ve výši 100% a nebo poskytnutí placeného náhradního volna
(viz § 115 Zákoníku práce)