Anonym*

Změna barvy odeslaných zpráv u iPhone – vice v dodatku. Poradíte, jak lze vyčešit?

Zdravím. Mám IPhone 8 plus a mám menší problém se zprávami. Vždy je odeslána sms zelená. Jenže poslední dobou se mi u přítele ukazuje u odeslaných sms modrá barva. U všech dalších (kamarádů, rodičů atd…) mám odeslané sms normálně zelenou barvou. Kde bych to mohla změnit prosím? Děkuji předem.

Odpovědi
anonym

Ta barva tam není kvůli estetickému cítění ale indikuje způsob, kterým byla zpráva odeslána. IPhony mezi sebou používali uzavřený komunikační protokol namisto SMS což je indikováno modrým zbarvením namísto zelené. Je to stejné jako když pošleš zprávu přes nějaký online messenger – např Signal, Viber, Whatsapp (obchází se tím ceník operátora a taková zpráva je zdarma)

Zrovna výše zmíněné multiplatformní komunikátory mají ale proti tomu tu zásadní výhodu že si takto mohou posílat zprávy zdarma uživatelé různých platforem bez omezení zatímco modré zprávy ve výchozim komunikátoru si mohou posílat jen uživatele iphonu, což je lidově řečeno na prd :)

Malvína

Protože ji neposílaš standardní SMSkou, ale přes iMessage. Komunikační platforma mezi iPhony, jak píše ge0rge. iMessage funguje přes internet, takže pokud příjemce není na internetu a zpráva “hoří”, buď si iMessage vypni v natavení nebo podrž odeslanou zprávu a z možností vyber “Odeslat jako SMS zprávu”.