pilostta

Jaké hrozí riziko, když nebude zlomenina zafixována do sádry a jen se nechá v ortéze?

Odpovědi
Edison

Špatný srůst. Se všemi možnými svými důsledky.

Drap

Že špatně sroste. Pokud se nepřidá ještě nějaká zdravotní komplikace, tak nic jiného.

nyjono

Pokud to není komplikovaná zlomenina, v dnešní době už se často používají místo sádry ortézy (ve právně nasazené ortéze nohou ani rukou taky nehneš).
Je to z hygienických důvodů. Ortézu sejmeš, končetinu opatrně omyješ a znovu zafixuje. Sádru ne.
Takže to není o tom, jen se nechá v ortéze. Ortéza taky dobře fixuje.

quentos

Co přesně vám brání do POLE PRO OTÁZKU napsat OTÁZKU?