tforro

Zkreslují černochy kamery nebo televize?

Všimli jste si při sledování filmů, že černoši (především afro-američané) nejsou na kameře černí, ale jen o trochu tmavší, než my oranžovo-bílí lidé? Když osobně mluvím s černochem, tak je opravdu celý černý, jen dlaně má světlé. V televizi tomu tak není, proč? Přece televize černou zobrazit umí… Nebo je na kameře nějaký proti-rasistický filtr?
Edit: Myslím ve filmech všeobcecně. Pozoruji tento jev u obyčejného vysílání v TV, na DVD i u BlueRay.

Nejlepší odpověď
mojitek

no,je černoch a černoch. Jsou v tom odstínu rozdíly

Další odpovědi
Kepler

Jsou černoši etnicky čistí a černí jako uhel. Afroameričané jsou většinou rasově pomíchaní a proto můžou mít světlejší pleť.

orwell

Třeba je vizážistky před záběry přepudrují 🙂

tforro

Nebo znám jednoho cikána, je černej jako uhel. Opravdu černě černej. A před několika lety byl v televizi, dělali s ním rozhovor kde a jak žijou… a vypadal jako sotva opálenej běloh, kteý se pár dní opaloval na sluníčku. Proč tomu tak je?