Avatar uživatele
ReHu

Zkoušeli jste na popáleniny použít hladkou mouku nebo hořčici?

http://www.dobre-radyanapady.sk/in­dex.php/zdravi­e/792-ako-na-popaleniny

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, quentos, johana 56, gecco před 3206 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

To by mě v životě nenapadlo.
Sleduju Hyde Park a tam o
tom hovořil Přednosta kliniky :
http://www.ces­katelevize.cz/ct24/do­maci/228207-jak-na-popaleniny-rozhodne-ne-zubni-pastou-moukou-nebo-cesnekem/?mobi­leRedirect=off
Jinak používám Hemagel chladí a ránu vysušuje.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Když se spálím, pustím na popáleninu studenou vodu. Pak zasypu hladkou moukou – mám ji ve spíži. Tuto radu znám už dávno, takže ji používám. Zmírňuje bolest a neobjeví se puchýře.

Hořčici jsem nikdy nezkoušela. Možná bych použila tu, která je bez přidaných látek.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

S moukou jsem to viděl na vastní oči.

Viz níže:

Proč jsme o tom ještě neslyšeli??!! Já si vždycky pustím na spáleninu studenou vodu z kohoutku. Zkušenost jedné ženy se spáleninami..­...Před nějakou dobou jsem vařila kukuřičné klasy a píchla jsem vidličkou do vařící vody, abych zjistila jestli je kukuřice hotova. Minula jsem ale kukuřici a má ruka se ponořila do vařící vody… Můj kamarád, který je vietnamský veterán, k nám přišel právě v okamžiku kdy jsem skučela bolestí. Zeptal se jestli někde nemám trochu obyčejné staré mouky… Vytáhla jsem ze spíže pytlík mouky a on mi do něj strčil popálenou ruku. Řekl abych ruku v mouce nechala deset minut, což jsem udělala. Řekl že ve Vietnamu, jeden voják začal hořet a oni, v panice, na něj vysypali pytel mouky, aby uhasili plameny…Jenomže se jim podařilo nejen uhasit plameny, ale ten chlapík na sobě pak neměl ani jediný puchýř!!!! Ve zkratce, konec tohoto příběhu – nechala jsem ruku v mouce deset minut, pak jsem ji vytáhla a ruka nebyla červená, nebyl na ni puchýř a já jsem necítila žádnou bolest. Po této zkušenosti mám v ledničce stále pytlík mouky a kdykoli se popálím, studená mouka je ještě lepší než mouka v pokojové teplotě. Od té doby jsem neměla ani jednou puchýř a dokonce ani červenou skvrnu! Zkus to… Vyzkoušej zázrak! Měj stále v ledničce pytlík mouky a jednou tomu budeš ráda! Mimochodem, nedávej ruku pod kohoutek s tekoucí studenou vodou, strč ji na deset minut přímo do mouky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Minas

Hladkou mouku bych v životě nepoužil, vsáklo by jí to a fakt nechci místo zahojené pomáleni nějaký humus. Bůh ví co to může udělat a babišku ehm hořčici, nevím nevím.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Cizecek.M

Neee, tohle bych vůbec nezkoušela :D Ale hemacut je super. Máme ho doma, celý léto jsem ho měla rovnou na lince, ani jsem ho neschovávala.

Avatar uživatele
Kukulinek

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
VanesskaMala

Jojo, je to tak :) A kde ten hemacut koupím?

Avatar uživatele
PetaKo

Měli by ho mít v každé lékárně. Když tak koukni na jejich stránky https://hemacut.cz/ tam ten seznam lékáren mají.

Avatar uživatele
Sabulak

A nepálí? Ono jak něco pálí, třeba jen trochu, tak moje děti šílejí. To je ještě větší řev, než z toho poranění :D

Avatar uživatele
Lurenka

No, určitě ho kup. Taky ho doma máme a kolikrát opravdu jako když najdeš.

před 1003 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
SuzanKa

Horčici? To jsem ani neslyšela :D ale jogurt ano, ale stejně mě teda nějak nenadchly jeho účinky… Jo, ovšem ten hemacut, ten je super.

před 1025 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
GabulkaA

Já jsem teda nic takový nezkoušela, ale taky jsem doma na ta poranění nic neměla. Díky za info, ten hemacut si musím koupit.

před 1031 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kikulinka85

Ne… jako zkoušela jsem bílý jogurt, ale mouku ani horcici ne… Navíc, já už ani teď neexperimentuju, protože jsem našla senzační sprej, co mi pomůže. Doporučuju hemacut :)

před 1063 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lurenka

Jeee, to jsou teda rady. Já nevím. Jako na popáleniny od sluníčka je dobrý jogurt, ale na ty drobné popáleniny z domu je ten hemacut nejlepší.

Nový příspěvek