IvkaH

Zjišťuje se DNA pouze z krve, nebo i ze slin?

Odpovědi
Pepa25

„DNA lze získat z prakticky jakékoli tělní tkáně, přičemž platí, že DNA, kterou získáme ze stěru ústní dutiny bude po informační stránce shodná s DNA získanou z krve či vlasového kořínku. Při odběru biologického materiálu se postupuje neinvasivně – tj. bukálním stěrem.
Vlastní odběr se provádí standardní odběrovou soupravou (sterilním tamponem) ze sliznice dutiny ústní. “

Zdroj: https://docpla­yer.cz/17401867-Odebirani-vzorku-dna-nakladani-s-nimi-a-nasledna-identifikace-osob.html

Emefej

Obvykle se to zjišťuje ze stěru z úst.

quentos

Dna, nebo DNA? To je dost rozdíl. Dna je nemoc kloubů.

Ametyst

DNA se zjistí i z vlasů nebo jiného biologického vzorku.