Avatar uživatele
hanulka11

Žila ve vašem městě nějaká slavná osobnost?

Popř. má i pamětní desku?
Doplňuji:
Pardon …samozřejmě ,že i vesnice, městečka -prostě vaše bydliště

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, Miroslavst, Dmitrij, anonym, Mili @ před 4898 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
VampGirl

U nás v Liberci se narodili například:
František Xaver Šalda
Vlasta Burian
Oldřich Kaiser
Tomáš Enge – 1. český pilot Formule 1

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Primo v rodnem meste ne,ale v KM se narodil písničkář Karel Kryl a v Ivancicich Vladimir Mensik,coz uz je kousek dal od nas.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mili @

U nás třeba Eva Vejmělková, Simona Krainová, Šárka Kašpárková, Radka Kocurová – my jsme mladé město, pamětní desky tu nejsou, zato samé pěkné baby, jak vidno…
:))))
jo a ještě třeba Richard Krajčo…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Já bych věděl,ale píšeš "ve vašem městě " a na vesnice se to asi nevztahuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

Zde nyní jak bydlím tak ano o jedné vím. Ale tak kde jsem bydlel než jsem se přestěhoval sem jich bylo trošku opravdu těch významných víc.
Tak např. a víte co dám otázku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

cestovatel Samuel Fritz, bohužel donedávna byl zcela v zapomnění. V Trutnově se též narodil a vyrůstal básník Uffo Horn a ano, má zde pamětní desku. Je po něm pojmenované i letos slavnostně otevřené zdejší zbrusu nové kulturní centrum.

Jinak v nedalekých lokalitách v trutnovském okrese by se jich našlo víc (Malé Svatoňovice – Čapkové, Ratibořice – Božena Němcová…)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lorja

Ne přímo v Rožnově,ale na Soláni žili akademičtí malíři Karel Hofman,František Podešva,Jan Kobzáň a Alois Scheiderka.Na Prostřední Bečvě se narodila malířka Jaroslava Hýžová a ve Velkých Karlovicích se narodil Sochař a keramik Ivan Jakeš.Prostě je to naše Valašsko úrodné.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek