Avatar uživatele
Lumpy

Žije v dnes někdo jako Albert Einstein, Nikola Tesla atd.?

Prostě ty chytrý lidi kromě Stephena Hawkinga.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? chudst před 4718 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

To výš že žijí,ale o nich se bude psát až po smrti.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elektrikář

Jistě jsou, ale mají smůlu většina vynálezů je už rozebraná. Pro šikovné lidi se něco jistě najde. On nakonec Tesla zase velkej boháč nebyl. Sláva přišla až po smrti. Tak zatím vynalézej můžeš na něco přijít.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
barnajka

Určitě žije, třeba taková Mensa by (čistě teoreticky) měla být potenciálních nástupců Einsteina plná… Ale je to jak říká dědapetr: o těch se bude psát až po jejich smrti. Je to smutný, ale bohužel je to fakt.
Chytří lidi jsou většinou chytří od narození – celý život na něčem pracují, něco objevují…ale ten přelomový objev kolikrát přijde až na sklonku jejich života, kdy se dostatečnýho uznání už ani dočkat nestihnou. Pak jsou taky objevy a teorie, jejichž „velikost“ a důležitost prověří až čas… Takže dost možná, že tu teď mezi náma fakticky žije neobyčejný genius, co přišel na něco neobyčejně „velkýho“, ale zatím to nejsme schopni dostatečně ocenit.

Pro mě osobně bude největší genius člověk, co přijde se 100% účinným lékem na rakovinu a AIDS. Hawking je sice machr, před jehož inteligencí se hluboce klaním…ale upřímně: jeho objevy na poli kvantové fyziky mi jsou jako běžnýmu smrtelníkovi v běžným životě docela na prdlačku. :) Větší obdiv chovám třeba k da Vincimu – to byl u mě multigenius, co několikanásobně předběhl vlastní dobu :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Thomas600

Stephen Hawking

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek