P.T.

Zesílení wifi pomocí druhého routeru (přenos signálu na jiné podlaží)?

Ahoj,
zajímalo by mě, zda mohu NĚJAKÝM routerem příjmout v přízemí wifi signál z routeru v 1. patře a díky tomu „tahat“ novou wifi v přízemí nebo jednoduše přístroje připojit LAN kabelem. Chápu, že vše by teoreticky záviselo na kvalitě spojení mezi oněma dvěma routerama, ale zajímá mě, zda s tím někdo má už zkušenost, případně jaký „druhý“ router do přízemí, by jste mi doporučili. Dostal jsem dobré reference na ASUS RTN10, ale nemám potvrzeno viz. výše. Děkuji za rady.
Doplňuji:
Nahoře je jedno stolní PC a je připojeno k routeru Zyxel od Tmobilu. DOle je jedno PC a Xbox360. Ten Asus router fci Repeater má. http://www.asus­centrum.cz/eshop/Si­te/Routery/ASUS-RT-N10U-verze-B-4-port-Wireless-N150-Router-4x-10-100-1x-USB-802-11n-150-Mb-s.html

Taky jsem chtěl prostě stáhnout dolů kabel, ale konstrukční vlastnosti baráku nedovolují provrtat patro v požadovaných místech ☹

Nejlepší odpověď
Hlada

Kdyby to bylo možné, tak nejlepší by bylo natáhnout z 1. patra kabely k počítačům v přízemí. Další možnost by byla zvýšit dosah WiFi výkonnější anténou. Nevím, kolik počítačů je v přízemí, jestli jich ale není mnoho, tak bych se tvoření další sítě pomocí druhého routeru snažil vyhnout. Na jeho vstup by bylo stejně potřeba natáhnout kabel nebo zvýšit výkon vysílače. Pro druhou možnost by navíc bylo potřeba koupit dražší router s funkcí opakovače.
Doplňuji:
Jestli to nejde dolů stáhnout kabelem, tak je zbytečné vytvářet další síť druhým routerem. Otázka se zúží prakticky jen na výkon vysílače v 1. patře.

Další odpovědi
led

Pokiaľ nepotrebujete chytať wifi signál v kruhu okolo routera, upravte si anténu na smerovú, tj. zosílite signál v jednom smere, v ostatných smeroch zoslabíte.
Otvorte si tenkostennú valcovú plechovku. Polovicu steny odstrihnite tak, aby spodná i horná časť plechovky držala bočnú stenu v požadovanom tvare polkruhu. V rovnej spodnej i hornej časti v strede urobte dieru, aby ste vami urobené zrkadlo mohli nasadiť na anténu. Nasmerujete otvorenou časťou do smeru, v ktrom chcete pracovať a hotovo. Máte smerový zosílený signál.
malá zaujímavá prednáška o anténach:
http://www.kem­t.fei.tuke.sk/pred­mety/EVaA/_ma­terialy/Prednas­ky/Pr10/Pr10_SkR10­.pps