vasik.vendy

Jak propojit dva wifi routery pro zesílení wifi?

Zdravím, mám doma dva wifi routery (2× huawei echolife hg520i) a chtěla bych je nějak propojit, abych zesílila signál wifi, jelikož mám jeden router v obýváku a wifi ve druhém pokoji je příliš slabá a proto bych jí chtěla zesílit přes druhý router. Jde to nějak? Případně jak?

Odpovědi
Hykam

možná by stačilo zakoupit výkonnější anténu, pokud je tedy odnímatelná

http://www.al­za.cz/wifi/an­teny/18848957­.htm

Druhý wifi router připojíš opět pouze jenom LAN kabelem, na posílení wifi signálu bys musel mít access point

http://www.al­za.cz/pristupo­ve-body-access-point/18853413.htm

mosoj

Použij opakovač signálu. Zde je jeden :
http://wifi.as­pa.cz/huawei-bezdratovy-wi-fi-opakovac-ws320-z105370/

lukas.zmizik

Buď silnější anténu, nebo se podívat, zda je vysílaci výkon nastaven na 100% a případně ten druhý routr použít v režimu „bridge“.

led

nie je problém, stačí za anténu dať napríklad zrkadlo z alobalu ( či polovicu plechovky) a nasmerovať odrazené WIFI vlny na druhý router, signál je silnejší jedným smerom – smerovaný
PS.
ak si zadáte sem do „google vlastní vyhledávání“ wifi nájdete množstvo odkazov k tejto téme a aj k smerovaniu a zosilneniu signálu (aj moje odpovede)

vasik.vendy

To, že bych mohla vyměnit anténu mě taky napadlo, ale router jí tam má bohužel napevno, takže tato rada padá. A zrcadlem za anténou se signál nějak nezlepšil, takže taky nic :/. Jinak k tomu opakovači jsem se koukala, že jsou docela pozitivní recenze, hned jsem si jeden objednala. No uvidíme jak to dopadne :)