jiriii

Jaký je rozdíl v použití mezi routrem, modemem a wifinou?

Laicky prosím.

Nejlepší odpověď
setapouch

Asi jako mezi osobnim autem (modem), nakladnim autem (router) a silnici (wifina, pokud tim oznacujes wi-fi sit). Bez zakladu nema smysl rozebirat detaily.
Doplňuji:
Router by mozna spis byl dispecink autobusoveho nadrazi.

Další odpovědi
jáára

Router routuje – posílá packety na konkrétní MAC adresy. Záladní funkce routeru je NAT.

Modem – modulátor/demo­dulátor převádí nesourodé signály (zvuk na data třeba).

WiFi – Wireless Fidelity – nejde laicky popsat. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Wi-Fi

Löwe

Áha.. Najdi si na internetu, co jednotlivé pojmy představují.