rebbharr

Jak odblokovat wifi s neznámým heslem ? (heslo si určil sám počítač a přejmenoval celý modem)

Novým počítačem jsem se chtěla připojit na domácí wifi bez hesla. Počítač vyžadoval zadání PIN kodu na spodní straně modemu. Po zadání PINu se wifi přejmenovala podle počítačového uživatele a nastavila si své heslo, pro ostatní přístroje neznámé.V nastavení síti na tomto počítači nelze změnit síť na „bez hesla“ – to je možné jen s heslem které je pro nás neznámé.
Jak tedy zjistit heslo nebo ho odblokovat ?

Odpovědi
dj.david1234

Tovární nastavení wifi routeru 🙂

Bedy

Zkuste se přihlásit do nastavení toho modemu – přihalšovací údaje najdete většinou dole nebo v manuálu.
V nastavení si můžete změnit jméno a helso pro přístup k internetu skrz a další nastavení jako název sítě, zabezpečení (nedoporučuju podceňovat, doporučuju nastavit WPA2 Personal (PSK)) apod.

Jinak hold reset do továrního nastavení, tím se modem jakoby celký vymaže a vrátí se na původní nastavení. Stačí tam podržet nějakých 5–10 sekund zapuštěný čudlík RESET (RST).