Jak zabezpečit domácí WIFI síť?

Mám doma zbudovanou WIFI síť a rád bych ji zabezpečil proti cizímu přístupu. Jaké způsoby jsou vhodné a dostatečně bezpečné?

Odpovědi
joey

Ve zkratce by pro domaci pouziti melo byt dostatecne zabezpeceni pomoci WPA2 pripadne WPA. Pro detailnejsi nastaveni je potreba prostudovat navod k wifi AP (urcite to v nem bude) a zkombinovat jeho moznosti s moznostmi pripojovanych pocitacu (ne vsechen HW a SW /OS+ovladace/ zvladnou WPA2).

Jako doplnek je mozne zvolit filtrovani MAC adres, ktere je ale mozne vcelku snadno obejit prostym odposlechnutim stavajici komunikace.

Drive doporucovane skryvani SSID neni mozne povazovat za zabezpeceni (aktivni sit je videt tak jako tak), naopak muze byt vhodne vedet, koho kontaktovat v pripade kolize kanalu.