Dismas

Zemřu, když se dotknu vedení nízkého napětí?

Doufám, že jo.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Při příznivé souhře okolností zemřít můžeš.

Reezo – „Proud sám o sobě nezabíjí, Ampéry jsou to co zabíjí“. ???

Další odpovědi
led

Ak si vytvoríš spojenie ruka-ruka, čo znamená, že elektrický prúd prechádza cez srdce, pokiaľ je hodnoty vyššej než bezpečnej ti môže vyvolať srdcový kolaps, ďalšie v zpráve z patologie.
Aj keď nemám rada tvoje rýpanie, takúto skúšku odolnosti organizmu ti nedoporučujem!
gecco mýliš sa aj nízke napätie dokáže byť životu nebezpečné, pokiaľ ním prechádza vyšší prúd než je bezpečné v daných podmienkach viď tabuľka elektrických prostredí
http://diskuse­.elektrika.cz/in­dex.php/topic,2983­.0.html/view
vyhláška 50/1978 http://www.tzb-info.cz/pravni-predpisy/vyhlaska-c-50-1978-sb-ceskeho-uradu-bezpecnosti-prace-a-ceskeho-banskeho-uradu-o-odborne-zpusobilosti-v-elektrotechnice

mosoj

Degradace úrovně kam se podíváš.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-silny-musi-byt-proud-napeti

gecco

NN – u nás 400 (resp. 230) V / 50 Hz – velmi pravděpodobně se ti dohromady nic nestane – ale přesto nedoporucuju to zkoušet…

cochee

To záleží na součinnosti toho, jaké je to nízké napětí (4 V a 150 V je sakra rozdíl, přestože patří obojí do NN) a jaký odpor v tom elektrickém okruhu budeš představovat. Zabíječka je zde proud a jak známo z Ohmova zákona, proud je podílem napětí a odporu.

Hlada

Ne. Reflexně ucukneš a nic se ti nestane. Takových ran dostal každý, kdo se motá kolem elektriky, nepočítaně.
Usmrtit člověka elektrickým proudem je velmi obtížné. V odkazu je popsán průběh popravy na elektrickém křesle.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Elektrick%C3%A9_k%C5­%99eslo

Dochy

Můžeš a nemusíš. Záleží na dalších okolnostech, třeba zda ucukneš, nebo se chytneš fest, jestli jseš/nejseš mokrý, jak dobře a kde jseš uzemněnej (druhej pól), jaký je Tvůj zdravotní stav, velikost a charakter „proudu“ – u nás obvykle 230 nebo 400V podle toho kde se chytneš a 50Hz střídavý (ale pod NN toho spadá víc).

Reezo

Důležíté je vědět, co zabíjí. Proud sám o sobě nezabíjí, Ampéry jsou to, co zabíjí.
Myslím, že k usmrcení člověka bohatě stačí 1 ampér.

Já osobně bych nedoporučoval si zahrávat s elektřinou.

Kryšpín

Záleží jak komu, jak jsi izolován, neb uzemněn modrý neb zelenožlutý vodič pokud je řádně zapojen, a bez fáze nebude škodit

Dochy

Cochee: 4V není NN. 4V je malé napětí. A to je relativně bezpečné (za obvyklých okolností) ale obecně ani na to nelze 100% spoléhat.

cochee

Jéžiš… jj, to byl „úlet“ z mé strany, samozřejmě. Na zbytku ale trvám, při nepříznivých podmínkách = nízkém odporu lidského těla aj. lze proud, který má za následek smrt, vyvolat již napětím 24 V…

led

48V=malé napätie, bezpečné napätie

Dochy

Malé napětí ANO. Bezpečné napětí… No to je tak trochu otázka…

led

mosoj, nie som si istá, či v ČR ešte platí Vyhláška 50/1978.

Dochy

Pokud se nemýlím, pak platí. Ale ono toho v ní zas tak moc není… Zhruba popsány stupně el-tech kvalifikace a další předpisy jsou v jiných normách a zákonech.

gecco

Led – ano, i NN může být nebezpečné v mokrém prostředí a nebo člověku se slabým srdcem…
😉
Ale to jsem mu psát nechtěl – aby si nehodil dráty do napuštěné vany…
😉

Dismas

Původně jsem chtěl vzít žebřík a šáhnout na vedení, ale tohle bude lepší. Děkuju :D

led

dismas, Ak chcete páchať sebevraždu, choďte priamo na patologiu. Ušetríte náklady záchranných zložiek. Nezaťahujte do toho tunajších užívateľov.

gecco

Příspěvek smazán administrátorem.

gecco

Reezo

  1. ampér je jednotkou proudu
  2. za nebezpečný je při trvalém průchodu považován proud 50 má
  3. 1000 mA té zabije hodně spolehlivě, ale běžně na to nestačí NN