dust8

Zdrojový kód Windows XP unikl na internet. Co to znamená pro jeho uživatele z bezpečnostního hlediska?

Odpovědi
Justin1

To znamená, že na počítači připojeném k internetu už by se ixpéčka neměla používat.

dubraro

Prakticky nic. XP jsou už léta nepodporovaný systém. Vzhledem k jeho minimálnímu zastoupení v počítačích připojených k internetu se už ani nikomu nevyplatí na něj hledat exploity.

Roman71

Pro ty uživatele, kteří „XPéčka“ používají jen pro jakousi offline herní konzoli, to v podstatě neznamená žádné riziko, ale.. mohlo by se stát to, čemu jsem se dlouhé roky jen smál: „Open source komunita opraví chyby a Windows se stanou plnohodnotným operačním systémem.“ 😁