harina

Zdravím znalce mám jeden dotaz císař Rudolf II koupil knihu dnes nazývanou Voynichův rukopis za 600 dukátů kolik je v kč

Zdravím znalce mám jeden dotaz císař Rudolf II koupil knihu dnes nazývanou Voynichův rukopis za 600 dukátů kolik je to v dnešních korunách?

Nejlepší odpověď
anonym

Takto se to nedá porovnávat, jelikož na to banka nevystavila kurzovní lístek.

Ale jako Investiční zlato ano. Tak dejme tomu že dukát Františka Josefa I. ( http://zlataky­.cz/zlata-mince-dukat-frantiska-josefa-i-1915-novorazba-p-1113.html ) má cenu 4.800 Kč * 600 = 2 880 000 Kč.

Další odpovědi
led

Záleží od toho, či chcete vedieť dnešnú hodnotu knihy, alebo hodnotu knihy v tej dobe prepočítanú na tú istú hodnotu v dnešnej dobe.
Za vlády Rudolfovho predchodcu v roku 1560 bol plat murárskeho majstra 60 zlatých toliarov za 2 roky, cisársky záhradník mal 40 zlatých na rok
viď Česká dvorská komora – Archiv Pražského hradu
http://www.praz­skyhradarchiv­.cz/archivph/dow­nload.cfm?file=fi­les/articles/00002/d­k_050209_170910­.pdf
skúste si to prepočítať na dnešné platy…