Martin85

Pokud je na člověka uvalena exekuce, tak oznámení přijde jemu, nebo vlastníkovi bytu?

Zdravím. Pokud je na člověka uvalena exekuce, tak oznámení chodí vlastníkovi bytu či danému člověku na něhož je exekuce?

Odpovědi
Edison

Výhradně tomu člověku, na kterého je exekuce uvalena.

Kepler

Předexekuční oznámení i zpráva rozhodnutí o exekuci je podle zákona posílána výhradně na adresu trvalého pobytu dotyčného člověka. Měla by být do vlastních rukou. Pokud si dopis nevyzvedneš, provedou exekuci na bankovní účet bez tvého vědomí.

nyjono

Jde také o to, na co je ta exekuce vystavena.
Jestli na BÚ, na byt v jeho vlastnictví apod.
Není důvod, aby exekuce chodila vlastníkovi bytu, pokud ten vlastník není současně ten dlužník.
Exekuce chodí na adresu trvalého bydliště a vystavuje se na to, z čeho lze ziískat finanční prostředky na úhradu dluhu.

pizlicka

Oboum.a pokud má jeden z nich právníka, tak všem třem stranám.A to z důvodu, aby se případný vlastník bytu mohl do 15 ti dnů odvolat, pokud by exekuce byla nezákonná v tom, že je zabaven výlučný majetek vlastníka.