Jendzkarvine

Zdravím Pokud je mi 18 můžu nosit teleskopický obušek v pouzdře na opasku a ještě zda ho můžu nosit viditelně nebo ne.

Odpovědi
Rokio

Ano, můžeš ho nosit v pouzdře na opasku. U odpovědi na tvoji druhou otázku si nejsem jistý, ale také bych řekl, že ano.

Pokud jsi zletilý a způsobilý k právním úkonům, můžeš nosit klidně i katanu nebo kuši. Na střelnou zbraň (např. pistole, samopal, brokovnice atd.) už ale potřebuješ zbrojní průkaz.

Edison

Rokio, nemaťy tady lidi kolem sebe. 1. Nošení obušků a jiných chladných zbraní žádný zákon NEUPRAVUJE! 2. Kuše už MŮŽE ale NEMUSÍ spadat pod Zákon o zbraních. 3. A zbraň není střelná, ale palná a zdaleka ne na všechny je třeba zbrojní průkaz!