katy12

Zdravím, nemáte někdo nějakej zajímavej tip na vánoční dárek pro moje 3 kamarádky ? je nám 15

prosím ne žádný mýdla ani spcháče

Nejlepší odpověď
kropitko

Já bych také zvolila nějaký nevšední zážitek a nemusíš se na něm finančně podílet jen ty, můžete se s kamarádkama domluvit a složit se na společný dárek. Být spolu, to je to nejlepší.

Další odpovědi
anonym

kup jim něco osobního, jestli chceš udělat radost … protože pokud koupíš to, co ti tady někdo vymyslí aniž by je znal, tak to moc osobní nebude 🙂

hanulka11

Nevím… v 15 letech si dávát dárky, vždyť sis na ně nevydělala.
Proč by ti na ně měli dávat rodiče. Prostě jste kamarádky,zajděte spolu do kina nebo si zatancovat a je to. Někdy je lepší si pěkně popovídat a pobavit se , než nějaké dárky.

Toť jen můj názor.

Elk

Nevím, jestli tobude to pravé, ale za zkoušku nic nedáte. Alespoň se mrkněte a třebas to doporučíte někomu jinému.

Zdroj: http://www.kou­zelnickyobchod­.cz/

Terryle

My to v tomhle věku vyřešily se dvěma nejlepšíma kamarádkama tím, že jsme si daly hranici 30 korun na dárek pro kamarádku . Později, když jsme začaly vydělávat, se to posunulo na 50. Skoro tím neutratíš. Ale musíš se zamyslet, a občas se seženou i fakt vtipný věci a vůbec shánění bývá zábavný :o) A když se náhodou dárkem netrefíš, tak si pak kámoška nemusí nic vyčítat, když ho někam zašoupne nebo vyhodí.
Ale co dát? Podle toho, co kdo rád… jedné kamarádce kupuju svíčky nebo dekorativní kamínky, jiné kosmetiku (stačí lesk na rty nebo tužka na oči), jiné knížečku s citátama… Pokud mají dlouhý vlasy, tak nic nezkazíš gumičkou nebo skřipcem. Je toho spousta :o)

Myslím, že nedávat si dárky je dost extrémní možnost. Prostě v naší společnosti si lidi, kteří se mají rádi, dárky dávají… a rodiče dětem peníze dávají stejně jako kapesné. Tak si z něj stačí něco ušetřit. Lidi by se měli od mlada učit, že někdy je víc udělat někomu radost, než koupit něco sami sobě… A dárek většinou potěší už jen proto, že si někdo vzpomněl a že si dal kus práce, aby vymyslel něco, co by vás mohlo potěšit.

A pro mě osobně je mnohem lepší s kamarádkama posedět večer před Vánoci, pít čaj, uhlodávat cukroví, rozbalovat dárky, mít z nich radost a povídat si, než chodit někam do kina nebo tancovat. Bývaj to ty nejhezčí chvilky v roce. Připravovat se o ně jenom kvůli „ušetření“ (což se stejně nepovede, když jdeš do kina – stovka za lístek minimálně) je myslím hrozná škoda.

lorja

Vím,že v 15 jste už skoro slečny,ale i ony občas ještě rády navštíví dětské hraní.

Barevné ponožky nebo trička.
Co budete potřebovat?

  • bílé bavlněné ponožky nebo trička
  • voskovky na textil (stojí kolem stokoruny a seženete je v papírnictví nebo obchodě pro kutily)
  • černá kontura na textil
  • obyčejná tužka
  • pečící papír
  • žehlička

Ponožku,tričko vypněte na nějaký tvrdý podklad, aby se dobře kreslilo.Před­kreslete nějaký pěkný vzor obyčejnou tužkou.Voskovkami vybarvěte a na závěr můžete použít černou konturu.Pak už jen ponožky,tričko přežehlete přes pečící papír, aby se barvičky zafixovaly.Výtvory doporučuji přepírat v ruce.Já jsem malovala se svýma 15letýma neteřema bílá bavlněná trička a dost jsme si to užily.Mezi kamarádkama s němi mají úspěch.