Petr69

Co se stane, když moje dítě propadne v 6. třídě a nedokončí školní docházku?

Zdravím,mohu se zeptat co se stane když moje Dítě propadne v 6 třídě a tak nedokončí školní docházku?

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Na prvním rocknákupu propadla jednou,šla do školy o rok později a ted propadne v 6 třídě znova. Mohu se zeptat co bude třeba dal? Má na výběr vůbec nějaký vzdělání? :)

Nejlepší odpověď
ivzez

Proč by dcera neměla dokončit povinnou školní
docházku? Ta je přece povinná pro všechny → i ona
musí do školy chodit 9 let.

Zřejmě máte na mysli, že by neměla ukončené základní vzdělání. Tady bych doporučila v průběhu (! nečekat až na konec) 9. roku školní docházky písemně požádat ředitele školy o umožnění dokončení základního vzdělání.

Doplnění základního vzdělání je sice možné i později,
ale např. při zaměstnání je to mnohem náročnější.

Existují i školy, které přijmou žáky k dalšímu vzdělání i bez ukončené ZŠ,
ale to bych neradila, protože v případě neúspěchu by dcera stále neměla
ani úplné základní vzdělání.