Mhysa

Dcera propadá v 7. třídě. Je pravda, že by pak nemohla nastoupit do deváté třídy? Pokud ano, jak jí nástup umožnit?

Dobrý den. Bohužel dceři v sedmé třídě hrozí propadnutí. Pokud se tak stane, ač se snažíme o nápravu. Jak je to s tím, že by pak nemohla nastoupit do deváté třídy? Je nějaká možnost , aby jí to bylo umožněno? Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Pokud vaše dcera propadne (nevykoná opravnou zkoušku), ukončí povinnou školní docházku, třeba v 7. či 8. třídě,, i když bude chodit 9 roků na ZŠ.

Ale nezíská základní vzdělání, pokud neukončí ZŠ v 9. třídě. Nemůže pokračovat na SŠ., jen nastoupit na některý vybraný „učňák“.

Obraťte se na ředitele školy, který vám poradí, posoudí, zda vám prodlouží školní docházku či nikoliv. Nahrává tomu „doba covidová“.

Existují kursy pro získání základního vzdělání, které probíhají na některých ZŠ, jsou zdarma a trvají rok.

Další odpovědi
autacek

Propadnout lze maximálně dvakrát, jedou na prvním stupni, jednou na druhém stupni. V odůvodněných případech může ředitel školy povolit dokončení základního vzdělání, tedy pokračovat ve vzdělávání i déle než je předepsaná povinná délka povinné školní docházky, tak že na ZŠ lze být zjednodušeně až do 18 let. Blíže § 55 odst. 1 školského zákona.

led

Povinná školská dochádzka je 9 rokov. ak to nestihne a hrozí
ukončenie už v 7.triede má smolu. Povinnosť ďalej navštevovať školu je ukončená. Ďalšie pokračovanie závisí na základe žiadosťi a obojstrannej dohody na spôsobe pokračovania školy.

nyjono

Pokud dcera propadne, bude 7.třídu opakovat.
A pokud se jí pořaří do 8.třídy postoupit, bude končit 8.třídou.
Z důvodu opakování bude chodit do ZŠ 9 let a tím pádem 9.třídu nebude absolvovat.

AlfonzSP

žáci, kteří na daném stupni základní školy dosud neopakovali ročník, kteří na konci druhého pololetí neprospěli nejvýše ze dvou povinných předmětů s výjimkou předmětů výchovného zaměření, konají opravné zkoušky. TAKZE mate docela dost casu pripravit potomka na reparat, omezit/zakazat mobil/internet a taky se diteti venovat, zkouset ho.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

da ny

Ptejte se ředitele školy. Zjistěte si na školském úřadu, jaké jsou možnosti,
třeba těm „covidovým školákům“ budou poskytnuty nějaké výjimky.
Nebo to pak bude muset dohnat jinak (viz. annas).
Škoda, že jste se nestarali/nesnažili (rodiče) včas. Některé děti potřebují
dlouhodobou, soustavnou pomoc a dohled rodičů, i bez distanční výuky.
Zejména děti s různými typy dysfunkcí, poruch učení aj. Kdo jiný by je měl naučit
učit se, než rodiče. Nemuselo by se nic napravovat. Třeba to dcerka ještě zvládne.

Dochy

koreafangirl: „co s tím má společného 9. třída“ – to že po 8. třídě bude mít splněnu povinnou školní docházku. Ale nejsem si jist jestli to má vliv na to zda a za jakých podmínek bude pokračovat 9. třídou. Osobně se domnívám, že klidně může pokračovat standardně, jen holt o rok později.

annas

Dochy

souhlasím s vámi. Zmiňovaná neví, která bije. Otázka se pravidelně opakuje. je vidět, že málokdo chápe rozdíl mezi ukončením ZŠ a splnění povinné školní docházky.

Může si dokončit základní vzdělání v kursu.

Dochy

Osobně bych to viděl na konzultaci s ředitelem školy.