Matěj. Pípal

Je možné, abych si na poště vyzvedl balík s OP rodičů, když mi není ještě 15 roků?

Zdravím chci se zeptat jestli je možné abych si na poště vyzvedl balík jen s občankou bez rodičů když je mi méňe než 15?

Nejlepší odpověď
annas

Odpověď jste mohl mít hned. Přečtěte si odpověď, dovíte se podrobnsoti.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muzu-si-neco-objednat-z-e-shop-kdyz-mi-neni-15-potrebuju-obcanku-nebo-pas-kdybych-si-neco-objednavala-na-dobirku

Neuvedl jste, kdo je adresátem balíku.

  1. Pokud je zásilka adresovaná vám, můžete ji vyzvednou bez OP.
  2. Pokud jsou adresátem rodiče, dostanou ji jen oni, pokud neplatí možnost 3.
  3. Jsou-li adresátem rodiče a u objednávky uvedli telefonní číslo mobilu, obdrží na mobil tzv. kód,. Ten, kdo předloží kód na poště., dostane zásilku.

Další odpovědi
da ny

Pokud je balík adresován na tebe a OP je tvůj, tak snad ano.
Někdy mám pocit, že i na jedné poště, každá obsluha u přepážky
„jede“ podle jiných předpisů :)

marci1

Ne. Pokud máš ale cestovní pas, pak si balík na tvé jméno můžeš vyzvednout (změna platí již od r. 2015), i když jsi mladší 15 let. 🙂

Zdroj: https://deti.ochran­ce.cz/vydani-zasilky-postou/

Dochy

OP rodičů nemůžeš použít. To je proti zákonu. Buď to daj přímo Tobě (pokud to není do vl. rukou a budeš mít s sebou ten lístek co hážou do schránky) nebo holt budeš potřebovat rodiče.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.