df

Ne

da ny

Ne tady je dnes klid.
Jsme zvyklí a lokální otřesy už ani nevnímáme.
Někdy je rachot větší, naposledy asi v prosinci.
V přehledu z odkazu je téměř jen KV kraj.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_zem%C4%9­Bt%C5%99esen%C3%AD_v_­%C4%8Cesku
„Husté“ to bylo v roce 1983 a 1085. otřesy, kvílení hučení.
Trvá to vždy několik dní i týdnů (ale to už je slabší) 😉
Cinkalo nádobí, cestovaly předměty a voda, ze zpola zaplněného hrnce šplíchala ven.
V 7. patře Polikliniky s námi cestovaly židle.
V roce 2014 (4.5) si to u nás užila návštěva z Prachaticka. Byli pěkně vyděšení
Čtyři roky na to, opět v květnu, je to „potěšilo“ též. 😉

zjentek

Na Prajzské klid, nepohnul se ani lísteček. Děkuju.

Filip84

Ne.

Asi to bude tím, že Budějovice a Strakonice jsou v jiný zemi? 🤷‍♀️

paul1

Ne.

Savier

Ano. Když jsem si dnes prdnul 😁

cappuccino

Ja se ptam proto, ze jsem si myslela, ze je tu nekdo z okoli Pisku, Strakonic nebo Blatne. Ja sama jsem prave mimo republiku, tak jsem si myslela, ze mi nekdo poda podrobnejsi informace. Ale dum pry stoji, strechu mame taky, tak to asi nebylo tak hrozne.
Dekuji za prispevky.

Pepa25

cappuccino: pokud bylo epicentrum lokalizováno do Mirotic a podle starostky Mirotic otřesy v obci zřejmě nezpůsobily žádné škody, tak bych se nebál. Potvrzují to i fyzikové: „Jedná se o otřesy, které by neměly způsobit prakticky žádné škody. Síla 3,9 v celosvětovém měřítku nepředstavuje nic výjimečného, ale na české poměry je to relativně vzácné. Hloubka epicentra 18 kilometrů je dvojnásobná v porovnání s otřesy, které se objevují v západních Čechách. Čím je epicentrum hlouběji, tím méně se to projeví na povrchu“
https://www.ces­kenoviny.cz/zpra­vy/seismografy-dnes-na-pisecku-zaznamenaly-zemetreseni-o-sile-39-stupne/2489533

cappuccino

Pepa25: dekuji