Lucyfer

Zažil někdo z vás lucidní snění? Je normální se probudit a být zmaten, kde jsem, jaký je dnes den apod.?

Zajímá mě, jestli jsem náhodou nezažila záblesky takového stavu… jednou se mi zdálo, že jsem měla sen ve snu… bohužel neznám podrobnosti, nezapsala jsem si ho. A před pár dny se mi také něco zdálo, a když jsem se pak probudila, tápala jsem, co je za den, kolik je hodin, jestli jdu zítra do práce… musela jsem se zeptat přítele.
Možná to nic nebylo, a snad ne nějaká porucha… ale co když je to dar, který si žádá o pozornost, abych jej rozvinula?

Nejlepší odpověď
annas

Dotaz na lucidní snění je v archivu 10×, zkuste si přečíst odpovědi, snad se dovíte víc.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=lucidn%C3%AD%20sn­%C4%9Bn%C3%AD

V odkazu se dovíte, jak navodit stav lucidního snění.

„Existuje několik technik, jak dosáhnout lucidity ve snu. Obligátní radou, která je známá čtenářům pravděpodobně fiktivní etnologické ságy Carlose Castanedy, je dívat se před spaním na ruce. A o totéž se snažit i během snu: když se to podaří, sníte lucidně. Stephen LaBerge, autor knihy o lucidním snění, navrhuje např. počítání „Jedna – jsem ve snu, dva – jsem ve snu, …“ Pokusné osoby se prý do lucidního stavu dostaly poměrně snadno. “

Dovíte se i názor psychologů, zda je lucidita ve snu dobrá, nebo špatná.

https://psych­ologie.cz/lucid­ni-sneni-probuzeni-do-snu/

--
To, že jste zmatená, se občas stává. Nedávno jsem někde četla, že člověk by neměl hned vyskočit z postele, ale posadit se na okraj, dát nohy na zem a pak teprve vstát a teprve začít přemýšlet, co bude dát.

Další odpovědi
Drap

Neni to nic nezvyklého. Stává se velmi často že po návratu se musí člověk trošku srovnat v myšlenkách.

Kepler

Lucidní snění je asi něco drobet jiného, já to chápu jako spát a zároveň být ve svém okolí přítomen, moc tomu nerozumím. Popsáno je to tady: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Lucidn%C3%AD_sn%C­4%9Bn%C3%AD
Že mě občas něco vytrhne ze spánku a jsem dezorientovaný, to se mi občas stává. Někdy jsem pod vlivem snu i podstatnou část dne. Lucidní snění bych považoval spíš jako dar, který by stál za to rozvíjet jej.

led

Teraz ste ma zaskočili. Som hore už od skorého rána a nebyť tejto otázky… aký je vlastne dnes deň? Koľko je hodín?